”Anmärkningsvärt bristfälligt underlag inför ny skolorganisation”

Gruppledaren för Miljöpartiet i Gnesta kommun Mats Dellrud sågar totalt de ekonomiska uppgifter som Socialdemokrater och Moderater har anfört som underlag för att lägga ner Laxne skola. En stor prestation av Mats, som vi inte kan underlåta att citera på denna blogg. Förslaget att lägga ner börjar snart närma sig skandalnivån för vissa politiker….

Se hela texten

 

Annonser

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s